Kisfenyves Tagóvoda

Az Érdi Kisfenyves Óvoda Érd központjában, mégis zöld övezetben található. Az épület a 70-es években épült és eredetileg bölcsödének készült. Emiatt adottságai nem minden szempontból ideálisak. A folyosókon találhatók a mosdók, amik nem minden esetben szomszédosak a csoportszobákkal. Tornateremmel, aulával nem rendelkezik az intézmény, ezért a csoportszobákban vagy az udvaron tartjuk a testnevelés foglalkozásokat és az óvodai szintű programokat. 3 éve történt egy nagyobb felújítás, amikor is tetőt cseréltek, szigetelték az épületet, burkolták az udvart. Infokommunikációs eszközeink szerények, bár folyamatosan bővül. Az épülethez nagy udvarrészek tartoznak, melyek ősfákkal is büszkélkedhetnek. Programjaink nagy részét igyekszünk emiatt is az udvaron lebonyolítani. Az óvodában 6 csoport található. A csoportszobák méretei különbözőek, ezért a gyermeklétszám is ehhez igazodva változik. Minden esetben törekszünk arra, hogy a gyermekek közel azonos életkorúak legyenek. Az óvoda körzetéből érkező óvodásaink átlagos szociokulturális háttérrel rendelkeznek. A szülők viszonya az óvodához pozitívnak mondható. Jelenleg minden csoportban szakképzett óvodapedagógus dolgozik. Két pedagógiai asszisztens segíti munkánkat. Heti rendszerességgel fejleszt logopédus és pszichológus óvodánkban. Dolgozóink között viszonylag kicsi a fluktuáció a kollektíva kooperatív. Többségük 10, 20, 30 éve dolgozik együtt, ennek egyetlen hátránya, hogy az 50-es korosztály nyugdíj felé közelít. Tevékenységközpontú programmal dolgozunk, több évtizedes múltra tekint vissza az óvoda munkaközössége. Kiemelt figyelmet fordítunk a környezet, természet és állatvédelemre. Rendszeresen szervezünk kirándulásokat, óvodán kívüli programokat. Rendszeres látogatók vagyunk a helyi könyvtárakban, múzeumban. A zeneiskola és a szomszédos Vörösmarty Gimnázium is jó kapcsolatot tart óvodánkkal. Minden hónapban „Kisfenyves kitérő” napot tartunk, ahová neves előadó művészeket, országosan elismert együtteseket hívunk meg. Programjaink között szerepel meseelőadás, zenésműsor, állatbemutató, népi játszóház. Fölelevenítjük a neves napokat, népszokásokat (Mihály nap, Luca nap, Állatok napja, Föld napja stb.). Programjaink egy részébe bevonjuk a szülőket is: terménybáb kiállítás, karácsonyi vásár, barkács délutánok, kirándulások. Éves eseményeink tartalmaznak hagyománnyá vált programokat, ugyanakkor igyekszünk új témákat is beilleszteni óvodásaink életébe. A gazdag programkínálat mellett fakultatív programokra is járhatnak délutánonként óvodásaink. (foci, sakk, néptánc, kreatív, angol, tartásjavító torna, hittan).