Erdőszéle Tagóvoda:

2018-ban nyitotta meg kapuit Fenyves – Parkváros szélén a levendulás és fenyőerdő alkotta természetvédelmi terület szomszédságában. Népszerűségét többek között ennek is köszönheti. A tömegközlekedés hiányossága miatt elsősorban gépjárművel, vagy gyalogosan közelíthető meg. Az óvodában a 30-30 főt befogadó Mókus, Maci, Bagoly, Nyuszi és az ideiglenesen kialakított Őzike csoport várja a gyermekeket.
Az intézmény épülete, a csoportszobák berendezései korszerűek. Mindez és az udvar kialakítása a gyermekek biztonságát szolgálja.                                                                                                                                    Fő irányvonalunk a környezeti- és a fenntarthatóságra nevelés, valamint a környezetvédelem. Rendszeresen gyűjtünk papírt, használt elemet és újdonság a műanyagkupakok gyűjtése, amihez „kupakgyűjtő szív” áll rendelkezésünkre. Az ablakokba kihelyezett ládákba tavasszal a gyermekek az óvó nénik segítségével virágokat ültetnek, melyeket egész nyáron gondosan öntöznek. Az állatok védelmére, a felelős állattartásra nevelést szolgálja minden év októberében az Állatok világnapja alkalmából, egy kiválasztott állatmenhely részére az önkéntes adománygyűjtés.                                                                                Jeles napjaink megünneplése éves programunk része, ezek közül kiemelkedik a hagyománnyá váló Márton napi közös, esti családi összejövetel tábortűzzel, lámpás felvonulással, vendéglátással és Gyermek nap alkalmából az óvodai szintű Csiki parkban eltöltött kirándulás.                                                                                                                                                                Az óvoda alapprogramjának célja az óvodai nevelés magas szintű megvalósítása, egy olyan hely létrehozása, ahol a gyermekek és a dolgozók egyaránt jól érzik magukat, mindezt a helyi igények figyelembe vétele mellett.